Film „Hannah“ nominován na 3 ceny

Dokumentární film Hannah byl nominován na 3 ceny mezinárodního filmového festivalu v Londýně za rok 2016. Film byl nominován jako nejlepší celovečerní dokument a na cenu pro vědecké a vzdělávací dokumenty. Režiséři, Adam Penny a Marta György-Kessler, byli nominováni na cenu pro nejlepšího režiséra celovečerního dokumentu za práci na filmu Hannah.

Film zachycuje život a práci Hannah Nydahlové, zesnulé manželky lamy Oleho Nydahla. Zasazuje významné historické události příchodu tibetského buddhismu na Západ do hluboce dojemného a osobního kontextu a dokumentuje stěžejní aktivity Hannah Nydahlové, která podporovala lamy linie Karma Kagjü při jejich návštěvách Evropy, Ameriky a dalších zemí na počátku 70. let 20. století.

Film Hannah získal obrovskou oblibu nejen u kritiků, ale zejména u diváků. Na podzim roku 2015 se promítal na několika kontinentech. Na filmovém festivalu ve Vancouveru bylo kvůli jeho popularitě přidáno další promítání. V Mexiku se film promítal v různých částech země a mimo jiné ve velkém kině Cinemex v Cancúnu. V Asii film získal ocenění za nejlepší celovečerní dokument na indickém filmovém festivalu v Bombaji.

Fotografie naleznete na webu lamy Oleho Nydahla.