Centrum buddhismu Diamantové cesty
Komenského 1
586 01 Jihlava

Poštovní adresa: Centrum Buddhismus Diamantové Cesty, Jihlava Komenského 1

Telefon: +420 773 057 108, +420 773 332 355,
Email: [email protected]
www: http://www.bdc.cz/jihlava/

Pravidelný program centra

Veřejný program probíhá dle aktuálních vládních nařízení Vážení návštěvníci, naše centra nabízejí veškeré duchovní služby, které umožňují aktuální vládní  nařízení. Pokud nás plánujete navštívit, podívejte se pro více informací do kalendáře akcí nebo na detail vybraného meditačního centra, kam můžete i zavolat, nebo napsat. Návštěva je možná pouze při řádném dodržování aktuálně platných nařízení opatření. Děkujeme a těšíme se na Vás.
Neděle: 18:30 meditace na 16. Karmapu

 

O našem centru

Jihlavská meditační skupina Buddhismu Diamantové cesty se začala pravidelně scházet již v roce 2005. Nadšení prvních zájemců o rozpoznání podstaty své mysli bylo omezeno nevhodnými prostory – sdíleli jsme s malými dětmi pionýrskou klubovnu a neměli tak možnost neomezeného přístupu k společné meditaci. Touha po vhodnějších prostorech vedla v roce 2010 k pronájmu samostatné kancelářské místnosti několik stovek metrů od jihlavského náměstí. Prostory nám umožňují setkávat se kdykoliv chceme a bez překážek se tak společně věnovat našemu rozvoji. Od nového roku 2022 jsme se přestěhovali do nových prostorů na ulici Komenského 1.

V současnosti se scházíme jednou týdně na společnou meditaci. Tato sezení jsou vhodná i pro zájemce z řad veřejnosti, kteří se chtějí dozvědět něco o buddhismu Diamantové cesty a o našich metodách rozvoje.

Mimo tato pravidelná sezení organizujeme společné Ngöndro meditace, veřejné i interní přednášky, společné návštěvy okolních center BDC (Znojmo, Brno aj.). Zejména však využíváme všechny příležitosti, kdy se můžeme setkat s našimi velkými učiteli, ať na víkendových nebo celotýdenních letních kurzech.

Všichni zájemci, kteří se chtějí dozvědět více o buddhismu Diamantové cesty, zapůjčit si knížku nebo si vyzkoušet buddhistickou meditaci jsou u nás vítáni.

 


Nejbližší akce v centru