17. Karmapa Thinle Thaje Dordže se narodil v Tibetu v roce 1983 a v současnosti žije v Novém Dillí v Indii. Je hlavním držitelem odkazu linie Karma Kagjü. Na celém světě má tisíce žáků, které si získal především svým civilním a moderním přístupem. Všechna centra buddhismu Diamantové cesty fungují pod jeho duchovním vedením.

Thinle Thaje Dordže uprchl v 1994 i se svou rodinou z okupovaného Tibetu do Indie a posléze byl druhým nejvyšším lamou linie Karma Kagjü, 14. Šamarpou, oficiálně rozpoznán za reinkarnaci Karmapy. Po několika letech intenzivního studia byl 17. Karmapovi v roce 2003 udělen titul vadžradhara na znamení ukončení jeho formálního vzdělání, znalosti súter i tanter a zvládnutí všech aspektů učení.

V roce 2000 sedmnáctý Karmapa poprvé navštívil Evropu, kdy přijel na pozvání lamy Oleho Nydahla do Düsseldorfu v Německu. Tam jej uvítalo přes 6000 studentů, kteří zde od Karmapy obdrželi učení a iniciace, buddhistické útočiště a sliby bódhisattvy. Od té doby navštívil také Českou republiku, Slovensko, Polsko, Rakousko, Maďarsko, Velkou Británii, Rusko, Španělsko a Francii. Karmapa rozvíjí velmi rozsáhlé aktivity tradičně také na Východě, zejména v Indii, Nepálu a Singapuru. Je také hlavním učitelem bhútánské královské rodiny.