16. Karmapa

16. Karmapa

16. Karmapa Rangdžung Rigpe Dordže (1924 – 1981) se narodil ve východním Tibetu. Obdržel kompletní odkaz učení a je považován za jednoho z největších mistrů meditace minulého století.

více »


14. Šamarpa

14. Šamarpa

14. Šamarpa Mipham Čhökji Lodö se narodil v roce 1952 v Tibetu. Společně s 16. Karmapou uprchl před čínskou okupací do Indie. V Rumteku od 16. Karmapy obdržel kompletní buddhistická učení a odkaz linie Karma Kagjü. Šamarpa je druhým nejvyšším držitelem odkazu linie Karma Kagjü.

více »

17. Karmapa

17. Karmapa

17. Karmapa Thinle Thaje Dordže se narodil v Tibetu v roce 1983 a v současnosti žije v Novém Dillí v Indii. Je hlavním držitelem odkazu linie Karma Kagjü. Na celém světě má tisíce žáků, které si získal především svým civilním a moderním přístupem. Všechna centra buddhismu Diamantové cesty fungují pod jeho duchovním vedením.

více »

Lama Ole Nydahl

Lama Ole Nydahl

Lama Ole Nydahl se narodil v roce 1941 v Kodani. Během pobytu v Himálaji se s manželkou Hannah stali prvními západními žáky 16. Karmapy a následně obdrželi buddhistická učení a iniciace od řady významných mistrů. Ole Nydahl je plně kvalifikovaným lamou a mistrem meditace buddhismu Diamantové cesty.

více »


Džigme rinpočhe

Džigme rinpočhe

Džigme rinpočhe se narodil v roce 1949 ve východním Tibetu. Obdržel rozsáhlá učení a iniciace od 16. Karmapy, který jej během své první návštěvy zanechal na Západě jako svého představitele. Od té doby Džigme rinpočhe vede Karmapovo sídlo ve Francii, Dhagpo Kagyu Ling.

více »

Šerab Gjalcchen rinpočhe

Šerab Gjalcchen rinpočhe

Šerab Gjalcchen rinpočhe je vysoce uznávaný lama z linie Karma Kagjü. Byl žákem 16. Karmapy a dokonale ovládl všechny aspekty tradičního buddhistického studia, od súter a tanter, přes rituály, hudbu, vědu, umění a komponování.

více »


Čeští učitelé buddhismu

Čeští učitelé buddhismu

Lama Ole Nydahl pověřil některé své dlouholeté žáky, aby navštěvovali centra a přednášeli o buddhismu. Zároveň mají dostatečné zkušenosti, aby mohli vysvětlovat meditace a odpovídat na nejběžnější otázky týkající se buddhismu a meditační praxe.

více »