Zde naleznete informace a tiskové zprávy o 14. Künzigu Šamarovi rinpočhem, druhém nejvyšším učiteli školy Karma Kagjü tibetského buddhismu. Ve věku 61 let Šamar rinpočhe 11. června nečekaně zemřel po srdeční zástavě v německém Renchen-Ulmu, kde přednášel svým žákům v místním buddhistickém centru Bodhi Path.

Smuteční rozloučení vedl jeho nejbližší žák, Jeho Svatost 17. Karmapa Thaje Dordže. Jako duchovní vůdce školy Karma Kagjü je Karmapa tradičně tím, kdo Šamarpu vyhledá a rozpozná. Karmapův oficiální web: http://www.karmapa.org.

Tiskové zprávy

V době od 19.–21. června Jeho Svatost 17. Karmapa Thaje Dordže navštívil buddhistické meditační centrum Boddhi Path v Renchen-Ulmu v jižním Německu, aby vzdal poslední poctu jednomu z nejvyšších učitelů tibetského buddhismu.

Künzig Šamar rinpočhe: životopisy

Fotografie

Klikněte pro zvětšení.

Fotografie učitelů

14. Künzig Shamarpa

14. Künzig Šamarpa Mipham Čhökji  Lodö (1952-2014)

17. Karmapa Thinle Thaje Dordže

17. Karmapa Thinle Thaje Dordže


Fotografie z ceremonie z 19. června

Stáhnout všechny fotografie jako ZIP (4MB)

Videa

Zde je odkaz na video se záběry z návštěvy Šamara rinpočheho v Dhagpo Kagyu Ling, kde předával jedno ze svých posledních učení v tomto životě. Další záběry jsou z ceremonií po jeho úmrtí v Německu a z cesty jeho ostatků po Asii.

Přání za rychlé znovuzrození Šamara rinpočeho

Jeho Svatost 17. Karmapa Thaje Dordže, hlava linie Karma Kagjü, složil přání za rychlé znovuzrození Šamara rinpočheho.  K disozici je v anglickém a tibetském jazyce zde.
Jeho Eminence Beru Khjentse rinpočhe, držitel linie hnutí Rime také složil podobné přání.