Nový termín Stúpa kurzu

V Těnovicích u Plzně bude v letošním roce dokončena stavba Stúpy osvícení. Stúpa kurz, během nějž dojde ke slavnostní inauguraci stúpy, se měl původně konat na přelomu července a srpna, ale byl odložen kvůli nenadálému úmrtí 14. Šamarpy, druhého nejvyššího představitele školy Karma Kagjü. Nový termín konání Stúpa kurzu v Těnovicích byl stanoven na 11.-16. září 2014.

Šerab Gjalcchen rinpočhe, který provede inauguraci stúpy, bude v Těnovicích od 21. srpna až do poloviny září a bude přímo dohlížet na všechny práce, které jsou s přípravou stúpy spojeny. Pro zájemce jsme připravili možnost pobývat v areálu těnovického meditačního centra po celou dobu příprav. K dispozici bude malý meditační stan, strava a také další zázemí běžné na kurzech.

V první den Stúpa kurzu, 11. 9., přijede do Těnovic také lama Ole Nydahl. Během následujících šesti dnů budou probíhat dokončovací práce na stúpě (např. vkládání Stromu života), společné meditace a přednášky lamy Oleho Nydahla a cestujících učitelů. V neděli 14. 9. proběhne inaugurace Stúpy osvícení a v úterý 16. 9. pak bude kurz zakončen předáním zmocnění na Guru Rinpočheho.

Podrobnější informace a registrace budou zveřejněny na webu těnovického centra.

ENGLISH »