Nedo rinpočhe v České republice

Na konci července navštíví Českou republiku Nedo rinpočhe.

V sobotu 22. července ve 14h proběhne přednáška na téma Meditace. Zájemcům o buddhismus se tak nabízí mimořádná příležitost, protože škola Kagjü tibetského buddhismu byla vždy známá především díky meditaci a buddhistickým mistrům, kteří v této oblasti dosáhli mimořádných výsledků.

Překlad do českého jazyka zajištěn.

Vstupné na přednášku: 400 Kč
(k zakoupení na místě před akcí)

V neděli 23. července od 12h bude Rinpočhe předávat zmocnění na buddhu Milující oči. Iniciace (zmocnění) je uvedení praktikujícího do energetického pole buddhovské formy, nejčastěji spojené s určitými rituály, díky němuž žáci obdrží zmocnění na tuto formu meditovat. Iniciace mohou být předávány také jako požehnání. Účastníci tak získávají svazek s lamou a očišťují překážky na cestě k osvícení.

Překlad do českého jazyka zajištěn.

Vstupné na iniciaci: 600 Kč
(k zakoupení na místě před akcí)

Místo konání: Sportovní hala Folimanka, Na Folimance 2, 120 00 Praha 2-Vinohrady
MHD: METRO do zastávky Vyšehrad, nebo TRAM do zastávky Pod Karlovem

Facebookovou stránku události naleznete zde

Nedo Kuchung rinpočhe je žákem 16. Karmapy, Dilga Khjence rinpočheho, Urgjena Tulku rinpočheho a dalších významným lamů. Obdržel od nich řadu buddhistických učení, iniciací a vysvětlení. Na žádost Lamy Oleho Nydahla řídil stavbu stúpy ve Stupkalnisu a aktuální stavbu stúpy osvícení v Evropském centru buddhismu Diamantové cesty v Německu.

Fotoreportáž z předchozí návštevy Neda rinpočheho