7. Mezinárodní meditační kurz Povrly

O víkendu 8.–10. března 2013 centra buddhismu Diamantové cesty v Ústí nad Labem, Děčíně a Teplicích společně pořádají již 7. Mezinárodní meditační kurz Povrly. V letošním roce se přednášek zhostí německá učitelka Karola Schneiderová a česká učitelka Karolína Pospíšilová. Mezi hlavní témata bude patřit Meditace na 16. Karmapu, Přípravná cvičení (ngöndro), význam učitele a gurujógy. Prostor bude věnován také individuální meditační praxi, vysvětlením meditací a otázkám k buddhismu.

Zde najdete více informací o kurzu, program a registraci.

 

Karola Schneiderová praktikuje dharmu již 34 let. Od roku 1990 vyučuje buddhismus Diamantové cesty v centrech Karma Kagjü po celém světě. Mimo jiné byla jedním z průkopníků meditačního centra ve Schwarzenbergu. V současnosti žije v jižním Německu a živí se jako odbornice na tradiční čínskou medicínu.

Karolína Pospíšilová se narodila v roce 1979 v Ústí nad Labem, přijala buddhistické útočiště v roce 2000, dva roky strávila na intenzivních meditačních odosobněních a v roce 2009 se stala učitelkou buddhismu. Vystudovala poradenskou psychologii a sociální vědy na anglických univerzitách.