Meditační letní kurz, Těnovice 4.-7. 7. 2024

Zveme Vás na každoroční Meditační letní kurz (MLK) v Těnovicích. Letos zároveň oslavíme 10. výročí těnovické Stúpy osvícení, kterou inauguroval Sherab Gyaltsen Rinpoche a Lama Ole Nydahl v září 2014.

Během meditačního kurzu bude čas jak na společné meditace, tak na individuální praxi i vysvětlení jednotlivých meditačních praxí. V pátek proběhne streamované setkání s Lamou Olem Nydahlem. Odpolední i večerní přednáškové panely povedou čeští cestující učitelé (Veronika Hokovská, Karel Trachta, Jakub Kadlec, Roman Virt, Pavel Fidler) i zahraniční cestující učitelé (Bernhard Lindner, Robert Szilagyi, Jan Kysucký).

Čeští i zahraniční cestující učitelé jsou dlouholetí žáci Lamy Oleho Nydahla a přednáší o buddhismu z jeho pověření. Mají dostatečné zkušenosti, aby mohli vysvětlovat meditace a odpovídat na otázky týkající se buddhismu a meditační praxe.

Už tradičně se na MLK představí stánky hlavních českých buddhistických projektů (Praha, Brno, Těnovice, Troják a Vyhlídky). Hlavním projektem, který letos dostane v prezentaci největší prostor, jsou právě Těnovice.

Přesný program a registraci na MLK najdete v Kalendáři akcí.

Těšíme se na Vás, Tým MLK