Letní kurz v Evropském centru

Velké letní meditační kurzy se v západních zemích staly již tradičním způsobem, jak se laičtí praktikující buddhismu mohou setkávat se svými učiteli (lamy), intenzivně se věnovat učením o buddhismu (dharmě) prostřednictvím série přednášek autentických buddhistických mistrů z Východu i Západu a meditovat společně s přáteli, kteří sdílí zájem o filozofii a moudrost Buddhových nadčasových metod.

Evropské centrum

Jedním z míst, kde se tyto kurzy pořádají, je i Evropské centrum nedaleko města Immenstadt na úpatí jižních Alp v Německu, které bylo založeno s vizí udržet živý odkaz buddhismu Diamantové cesty. Patří do sítě více než 650 meditačních center buddhismu Diamantové cesty, která založil lama Ole Nydahl na přání 16. Karmapy a která dnes fungují pod záštitou 17. Karmapy Thaje Dordžeho. Do Evropského centra se každoročně sjíždějí tisíce buddhistů z celého světa.

Letní kurz

Letošní letní kurz v  Evropském centru se koná od 1. do 14. srpna. Na programu jsou meditace, vysvětlení k meditacím, přednášky lamy Oleho Nydahla, Džigme rinpočheho a diskusní panely s učiteli buddhismu Diamantové cesty. Navíc bude možné obdržet tři zmocnění – v pátek 5. srpna předá Lopön Dordži Rinčhen zmocnění na Guru Ripočheho, 6. srpna Džigme rinpočhe předá zmocnění na Diamantovou mysl a 7. srpna na Karmu Pašiho. Celý kurz bude zakončen 14. srpna slibem bódhisattvy s lamou Olem Nydahlem.