| Akce, Lama Ole Nydahl, Zahraničí

Letní kurz s Lamou Olem Nydahlem na Mangútově

Zveme vás na letní meditační kurz s lamou Olem Nydahlem, který se bude konat od 23. do 26. června ve slovenském Mangútově. Hlavním tématem přednášek lamy Oleho Nydahla bude Velká pečeť. Program bude doplněn řadou meditačních sezení, přednáškami zkušených učitelů buddhismu Diamantové cesty, kteří budou rovněž připraveni vysvětlit meditační praxe a odpovídat na praktické otázky.

Lama Ole Nydahl

Lama Ole Nydahl se narodil v roce 1941 v Dánsku, vystudoval filozofii, angličtinu a němčinu na Kodaňské univerzitě. S buddhismem se setkal v 60. letech během svatební cesty se svou manželkou Hannah do Nepálu. Obdržel učení a transmise od 16. Karmapy a řady buddhistických mistrů a po několika letech studia a meditace jej 16. Karmapa požádal, aby začal učit a šířit buddhismus na Západě. Od té doby neustále cestuje, učí a založil přes 600 center buddhismu Diamantové cesty.

Velká pečeť

Velkou pečeť, v sanskrtu nazývanou mahámudra a v tibetštině čhagčhen, vyučoval historický Buddha. Název této nauky symbolizuje Buddhův příslib nejvyššího učení. Meditační odkaz Velké pečeti se praktikuje ve vadžrajánovém buddhismu, zejména v tradici Kagjü. Cílem je vyvolat přímý prožitek podstaty mysli.

Mangútovo

Centrum buddhismu Diamantové cesty Mangútovo se nachází na Slovensku v osadě Hriňová v nadmořské výšce přibližně 800 metrů nad mořem a skýtá výhled na Poľanu a hřebeny okolních pohoří, včetně Nízkých Tater. Centrum se využívá pro individuální meditace v ústraní, společné meditační víkendy s buddhistickými učiteli a velké letní mezinárodní meditační kurzy.

Program a informace

Aktuální informace o programu a registraci naleznete na slovenském webu. Kurz bude veden v angličtině s překladem do slovenštiny. Ubytování je ve vlastních stanech (eventuálně v okolních penzionech), pro registrované bude k dispozici masová nebo vegetariánská strava. Při úhradě kurzu do 10. června lze uplatnit slevu.

meditační kurz s lamou Olem Nydahlem, Mangútovo 2016

Blog »