Centrum buddhismu Diamantové cesty
Legionářská 563
54400 Dvůr Králové nad Labem

Poštovní adresa: Legionářská 563

Telefon: 604 971 312, 604 509 977,
Email: dvurkralove@bdc.cz

Pravidelný program centra

Středa: 20:00 meditace na 16. Karmapu
Neděle: 19:30 meditace na 16. Karmapu

Centrum ve Dvoře Králové nad Labem sídlí v pronajatých prostorách v Legionářské ulici 563 v budově Geodézie již pátým rokem. Již několik let předtím se scházela skupina kamarádů k meditaci. Pevným programem centra jsou meditace v neděli a ve středu. Často také jezdíme společně na přednášky jak v ČR, tak v zahraničí.

V centru je možné si zapůjčit nebo zakoupit buddhistickou literaturu, vyzkoušet si meditaci a zeptat se na to, co Vás o buddhismu zajímá.

Centrum má nyní 14 členů. Jako všichni naši kamarádi v centrech Buddhismu Diamantové cesty jsme laičtí praktikující. Chodíme do školy, do práce, máme rodinu a žijeme „normálním“ životem občana České republiky. ;o) Snažíme se také rozvíjet poznání naší mysli a pomáhat ostatním, pokud je třeba.

 

Čím je pro nás „buddhismus“?

Buddhismus je pro mě cesta za poznáním vlastní mysli. Pomáhá člověku pochopit a změnit úhel pohledu na věci kolem nás i v nás. Vše dostává nějaký smysl.

Dáša

 

Buddhismus pro mě není náboženství, ale spíše škola života o tom, jak se věci mají a metodou, jak prožívat štěstí.

Jirka

 

Díky buddhismu je každý můj životní okamžik bohatší. Je to neustálý rozvoj během kterého je člověk obklopen přáteli :).

Bára

 

Pro mě je buddhismus „zdravým rozumem“. Díky praxi jsem schopen si uvědomit vnitřní kompas a vidět co je důležité. Každý další den je díky tomu zajímavější.

Radim

 

DKnL_banery_instalace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Centrum BDC Dvur Kralove nad Labem