Malý letní kurz v Těnovicích

V záplavě velkých letních kurzů s významnými lamy naší linie, které se konají po celé Evropě, se již 14. rok v pořadí nabízí možnost navštívit menší „domácí“ meditační kurz, kterému už tradičně říkáme „Malý letní kurz“.

14. Malý letní kurz se koná od 4.–9. července v Těnovicích u Plzně, tedy v jednom z našich mimoměstských center, které má k organizování letního kurzu dostatečně velké pozemky a vhodné zázemí.


Každý den se uskuteční dvě meditační sezení s kratším desetiminutovým výkladem a večerní přednáška o buddhismu či meditaci. Součástí doprovodného programu jsou i vysvětlení k jednotlivým meditačním praxím, a kurz je tedy vhodný i pro začátečníky.

Sobotní odpoledne (8. 7.) bude věnováno setkání českých center buddhismu Diamantové cesty, která budou prezentovat své aktivity a plány do budoucnosti.

Malý letní kurz je skvělou příležitostí k meditaci, setkání s přáteli z celé republiky, získání nových poznatků o buddhismu a fungování meditačních center v České republice. V těnovickém areálu se navíc nachází Stúpa osvícení, která zde byla postavena v roce 2014.

Další informace najdete na webu těnovického centra (tenovice.bdc.cz).

tenky