Místo

Kurz se koná na pozemku retreatového centra buddhismu Diamantové cesty Těnovice (Adresa: Těnovice 55 p., Spálené Poříčí, 335 61), na prostorné louce, které dominuje stúpa Osvícení. Místo je snadno dostupné autem a bude zde také dostatek prostoru pro parkování.

Program

Lama Ole bude každý den předávat učení Velké pečeti (mahámudra) v rámci jednoho sezení. Během dvou dalších sezení bude probíhat společná meditace a vysvětlování praxí buddhismu Diamantové cesty. Přesný program ještě upřesníme později nebo na místě.

Překlad

Přednášky budou v angličtině. Na místě bude simultánní překlad do českého jazyka. Přineste si prosím vlastní sluchátka a radiové přijímače.

Ceny a registrace

Registrace a detailní ceny upřesníme brzy. Bude možné zakoupit si kurz s jídlem nebo bez něj. Na místě bude možné platit hotovostí nebo kartou.

Jídlo

Pokud si zakoupíte kurz s jídlem, k dispozici bude masové či vegetariánské jídlo. Jinak můžete využít možnosti občerstvení na baru a koupit si různé delikatesy, palačinky nebo pizzu. Kávy a čaje bude samozřejmě víc než dost.

Ubytování

Na pozemku centra je spousta prostoru pro stanování. Na internetu však jistě naleznete mnoho možností pro ubytování v penzionech.

Děti

Máme připravené dva stany (pro děti mezi 4 –7 a 8 –11 lety) s hlídáním. Rodiče s dětmi do tří let nebudou mít hlídání, ale najdou zde speciální zázemí.

Zvířata

Prosím nechte své domácí miláčky doma a usnadněte nám tak udržet na kurzu poklidnou atmosféru.

Kouření

Celý areál je nekuřácký. Kuřákům poskytneme vyhrazenou zónu.

Doprava – pokud nemáte auto

Pokud se nám ozvete dostatečně dopředu, rádi vás vyzvedneme v okolní obci. Nejbližší vlakové spojení je do Lipnice (přes Plzeň nebo Rokytnici), autobusem se dostanete do Těnovic nebo Spáleného Poříčí.

Kontakt

Pokud budete potřebovat specifické informace nebo odvoz z blízké obce, ozvěte se prosím na mail kurz@bdc.cz nebo zavolejte Evelíně (+420 608 937 872).