Kurz mahámudry v Becske

V maďarském centru buddhismu Diamantové cesty v Becske proběhne od 23.-28. června 2015 letní meditační a přednáškový kurz. Šerab Gjalcchen rinpočhe, uznávaný a realizovaný mistr tradice Karma Kagjü, předá zmocnění na Zelenou Táru a lama Ole Nydahl, jeden z mála Zápaďanů, který je plně kvalifikovaným lamou a mistrem meditace, bude předávat učení o mahámudře.

Letní meditační kurzy jsou dobrou příležitostí, jak se setkat s autentickým buddhistickým učením a poznat jeho nadčasové metody.  Součástí kurzu bude řada přednášek o buddhismu, učení o Velké pečeti (mahámudře), které se považuje za nejvyšší učení buddhismu, zmocnění na Zelenou Táru poskytující příležitost propojení s milujícím aspektem mysli, řada meditačních sezení a možnost přijmout útočiště a slib bódhisattvy.

V Becske, které se nachází 85 km východně od Budapešti, je také od roku 2008 Stúpa osvícení, symbol dokonalé podstaty mysli, u níž lze meditovat, dělat přání pro dobro ostatních a obcházet ji, což má pozitivní vliv na mysl.

Šerab Gjalcchen rinpočhe, původem z Nepálu, získal tradiční buddhistické vzdělání, byl žákem 16. Karmapy a je držitelem titulu „Maniwa“, který je udělován mistrům praxe na Milující oči. Rinpočheho styl učení je přímý a snadno pochopitelný, prostoupený praktickými radami a příběhy.

Lama Ole Nydahl pochází z Dánska, s buddhismem se poprvé setkal na své svatební cestě do Nepálu v roce 1969. Spolu s manželkou Hannah se zde setkali s 16. Karmapou a stali se jeho prvními západními žáky. Po letech studií a meditací začali na žádost 16. Karmapy šířit buddhismus a zakládat meditační centra na Západě.

PROGRAM:

23. června 15:00 přednáška cestujících učitelů
20:00 přednáška cestujících učitelů
24. června 10:00 meditace
15:00 učení lamy Oleho Nydahla o mahámudře / část I.
20:00 přednáška cestujících učitelů
25. června 10:00 meditace
15:00 učení lamy Oleho Nydahla o mahámudře / část II.
20:00 přednáška cestujících učitelů
26. června 10:00 meditace
15:00 učení Šeraba Gjalcchena rinpočheho o gurujóze
20:00 učení lamy Oleho Nydahla o mahámudře / část III.
27. června 11:00 zmocnění na Zelenou Táru předávané Šerabem Gjalcchenem  rinpočhem
28. června 11:00 Slib bódhisattvy s Šerabem Gjalcchenem rinpočhem a lamou Olem Nydahlem

 

Další informace a registraci naleznete (v anglickém jazyce) na maďarském webu.