Kniha „Jak se věci mají“ přináší ucelený obraz buddhismu

Sedmé vydání dnes již klasické publikace Lamy Oleho Nydahla komplexním způsobem představuje historii, principy a hlavní nauky buddhismu.

Tehdy ve starověké Indii před 2550 lety Siddhártha Gautama ještě netušil, že bude nazýván buddhou (probuzeným) a že jeho nauky a rady vedoucí k absolutnímu štěstí budou nazývány buddhismem. Když se tehdy lidé Buddhy ptali, co a proč vlastně učí, vysvětloval jednoduše: Učím proto, že vy i všechny bytosti toužíte po štěstí a chcete se vyhnout utrpení. Učím, jak se věci mají.

„Jak se věci mají“ je rovněž název knihy Lamy Oleho Nydahla, žáka „Krále jogínů“ a hlavního představitele tibetského buddhismu 16. Karmapy. Jedná se o publikaci, která se postupem času stala nezbytnou součástí knihovničky každého zájemce o nauky tibetského buddhismu. Přestože se autor při bližším přezkoumání věrně a precizně drží tradičního výkladu tak, jak byl po staletí předáván autentickými lamy Tibetu, kniha překvapí svou jasnou strukturou, uceleností a svěžím stylem, jakým západnímu čtenáři buddhismus přibližuje.

Knihu je možné si prohlédnout online na Google books zde.

 

 

Fotogalerie: za dobu své existence se kniha dočkala vydání v řadě světových jazyků…