Evropu v létě navštíví 17. Karmapa

17. Karmapa Thaje Dordže. Během léta se tak na různých místech v Evropě uskuteční řada přednášek a buddhistických iniciací. Celý program naleznete níže.

Program J.S. 17. Karmapy

Evropské centrum, Německo:
2. 8.   Iniciace na Milarepu
3. 8.   Přednáška o buddhismu (téma bude upřesněno)
4. 8.   Přednáška o buddhismu (téma bude upřesněno)
5. 8.   Konsekrace stúpy osvícení
6. 8.   Iniciace na Mahakálu

Karma Guen, Španělsko:
1. 9. Iniciace na Diamantovou mysl
2. 9. Přednáška o buddhismu (téma bude upřesněno)
3. 9. Iniciace na Bílou Táru
5. 9. Přednáška o buddhismu (téma bude upřesněno)
6. 9. Iniciace na Karma Pakši

Iniciace (zmocnění) je uvedení praktikujícího do energetického pole buddhovské formy, nejčastěji spojené s určitými rituály, díky němuž žáci obdrží zmocnění na tuto formu meditovat. Iniciace mohou být předávány také jako požehnání. Účastníci tak získávají svazek s lamou a očišťují překážky na cestě k osvícení.

(aktualizováno 23. 8.)

Původně se tento rok mělo uskutečnit také evropské turné 4. Džamgona rinpočheho, to ale bylo zrušeno a předběžně přesunuto na rok 2024.

17. Karmapa Thaje Dordže

Jeho Svatost 17. Karmapa Thaje Dordže je hlavním duchovním představitelem a držitelem odkazu téměř tisíc let staré linie Karma Kagjü tibetského buddhismu. Z duchovního hlediska je zodpovědný za více než 900 klášterů a buddhistických center v 68 zemích na celém světě… číst dál

4. Džamgon rinpočhe

Migyur Dragpa Sendže je držitelem všech linií tibetského buddhismu, přestože je primárně spojován se školou Kagjü. Jeho předchůzce, třetí Džamgon Kongthul rinpočhe byl velmi blízkým žákem 16. Karmapy a blízkým přítelem Lamy Oleho a Hannah Nydahlových. Současnou inkarnaci rozpoznal 17. Karmapa již v době, kdy byl Rinpočhemu teprve jeden rok.