Buddhismus Diamantové cesty nefunguje odděleně v jednotlivých zemích, ale má zcela mezinárodní charakter. Buddhisté z příhraničních oblastí pořádají společné meditační kurzy, putovní výstavy a vzájemně se navštěvují a spolupracují na různých projektech. Centra běžně zvou na přednášky a turné zahraniční učitele.

Vyvrcholením mezinárodní spolupráce je Evropské centrum (EC), které se stalo sídlem Lamy Oleho Nydahla a organizace buddhismu Diamantové cesty. Toto centrum leží na úpatí jižních Alp, nedaleko města Immenstadt im Allgäu v Německu. Jeho hlavním cílem je uchovat živou transmisi buddhismu Diamantové cesty. Je místem, kde se setkávají všechny skupiny z celého světa. Konají se zde meditační kurzy, mítinky a probíhá i mnoho jiných způsobů komunikace.

Projekt Evropského centra je založen na idealismu a přátelství. Na zakoupení a budování EC se podíleli buddhisté ze všech center a skupin buddhismu Diamantové cesty po celém světě. V průběhu roku zde buddhistické skupiny z různých zemí pořádají přednáškové víkendy, které jsou spojeny s prezentací národních organizací a aktivit.

V letních měsících probíhá v Evropském centru velký meditační kurz s významnými lamy linie Karma Kagjü, kterého se zpravidla účastní 4 – 5 tisíc praktikujících z celého světa.

Oficiální web

vícejazyčný (vč. češtiny): www.europe-center.org

aktuální videa z dění v Evropském centru s českými titulky na Youtube