Dokument o Hannah Nydahlové

Pražské kino Světozor chystá 14. září 2017 od 20.30 hodin českou premiéru dokumentárního filmu „Hannah: Buddhism’s Untold Journey“. Film vypráví příběh Hannah Nydahlové, která významně přispěla k přenosu buddhismu na Západ.

Hannah Nydahlová (1946–2007), manželka lamy Oleho Nydahla, pocházela z Dánska. Po pobytu v Himálaji zasvětila svůj život šíření buddhismu po celém světě. Byla žačkou Jeho Svatosti 16. Karmapy Rangdžunga Rigpe Dordžeho (1924–1981) a v buddhistickém společenství byla uznávána pro svou práci překladatelky, organizátorky a učitelky.

Film představuje její počátky za éry hippies v Kodani, cestu do nepálského Káthmándú, kde se spolu s Olem setkali s J. S. 16. Karmapou, který změnil jejich život. Hlavní část filmu se zaměřuje na inspirující milostný příběh Hannah a Oleho a přibližuje jejich odhodlání přinést buddhismus na Západ.

Dokumentární film „Hannah: Buddhism’s Untold Journey“ v zahraničí získal několik ocenění. České premiéry v kině Světozor se zúčastní režisér filmu Adam Penny a po skončení projekce proběhne debata. Vstupenky jsou dostupné v předprodeji kina Světozor. Další projekce se koná 15. září 2017 v kině Bio Oko v 18.00 hodin. Vstupenky jsou rovněž v předprodeji.

Další informace a trailer najdete na webu věnovaném filmu „Hannah: Buddhism’s Untold Journey“ (www.hannahthefilm.com), který je přeložen i do českého jazyka.