| Akce, Beru Khjence rinpočhe, Učitelé, Zahraničí

Beru Khjence rinpočhe ve Varšavě

Srdečně vás zveme ve dnech 9.–11. září 2016 do Varšavy, kde se koná meditační kurz s Beru Khjence rinpočhem, který přijede do Polska na pozvání lamy Oleho Nydahla. Rinpočhe bude přednášet o cestě bódhisattvy (9. září, 19 hod.) a předá zmocnění na Zelenou Vysvoboditelku (10. září, 11 hod.) a na Džambhalu (11. září, 11 hod.).

Místo konání: sportovní hala Reduta, na adrese Redutowa 37, Varšava (viz mapa).

Kompletní informace: na webu v angličtině a polštině.

2. Beru Khjence ripočhe

Druhý Beru Khjence rinpočhe patří mezi nejvyšší lamy a držitele linie školy Karma Kagjü tibetského buddhismu. Byl rozpoznán Jeho Svatostí 16. Karmapou Randžungem Rigpe Dordžem v roce 1955 za reinkarnaci a emanaci mysli Džamjanga Khjence Wangpy, jednoho z nejdůležitějších učitelů buddhismu v Tibetu. Absolvoval kompletní studium buddhistické filozofie a obdržel učení a iniciace od mnoha významných meditačních mistrů.

Beru Khjence rinpočhe pokračuje v tradici hnutí rime, které zdůrazňuje nesektářství a zachování všech buddhistických tradic. Rinpočhe postavil a renovoval řadu klášterů, založil charitativní organizaci, která podporuje výstavbu mostů, škol, zdravotnických středisek ve Východním Tibetu a pomáhá místní komunitě. Vedle charitativních aktivit rinpočhe cestuje, předává učení a zmocnění.

Blog »